NEWSLETTER - PRACA NA E-MAIL
ZMIEŃ USTAWIENIA / WYPISZ SIĘ

Kierownik Działu Rachunkowości

Zawód: Kierownik
Miejsce pracy: Kęty
Forma zatrudnienia: praca stała

Jesteśmy wiodącym producentem działającym w branży FMCG. Oferujemy kompleksowe usługi począwszy od pomysłu, poprzez planowanie, pozyskiwanie, rozwój produktu, produkcję, magazynowanie i transport do klientów.

Opis stanowiska:

  • nadzór nad prowadzeniem ksiąg rachunkowych i podatkowych spółki zgodnie z przepisami właściwych ustaw
  • kontrola formalna, merytoryczna i rachunkowa wszystkich dowodów księgowych
  • sporządzanie sprawozdań finansowych
  • sporządzanie sprawozdań do GUS, NBP, deklaracji i informacji podatkowych oraz innych sprawozdań (informacji) do instytucji zewnętrznych
  • kalkulacja podatku CIT, sporządzanie zeznania podatkowego
  • nadzór nad sporządzaniem deklaracji rozliczeń z tytułu VAT, VAT-UE
  • nadzór nad obiegiem dokumentów księgowych, uzgadnianie sald kont księgi głównej i ksiąg pomocniczych; wycena bilansowa
  • sporządzanie raportów wewnętrznych na potrzeby Zarządu
  • współpraca z zewnętrznymi instytucjami, w tym audytorami, organami podatkowymi, a także uczestnictwo w audytach wewnętrznych
  • odpowiedzialność za politykę rachunkowości, plan kont oraz procedury księgowo-podatkowe
  • nadzór nad dokumentacją cen transferowych
  • nadzór i organizacja pracy działu księgowości

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne
  • minimum 3 lat doświadczenia na podobnym stanowisku w spółce produkcyjnej, mile widziane w branży FMCG
  • samodzielność, rzetelność w wykonywaniu powierzonych zadań
  • bardzo dobra znajomość MSR, MSSF, UoR oraz umiejętność stosowania ich w praktyce
  • bardzo dobra znajomość przepisów prawa podatkowego oraz umiejętność sporządzania rozliczeń z tych tytułów
  • bardzo dobra znajomość przepisów kodeksu spółek handlowych
  • znajomość systemów finansowo-księgowych klasy ERP – znajomość SAP będzie dodatkowym atutem
  • wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne i organizacyjne
  • umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji
  • systematyczność i terminowość
  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (warunek konieczny)

Firma oferuje:

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • dostęp do wszystkich niezbędnych narzędzi pracy
  • możliwość rozwoju zawodowego w międzynarodowej, rozwijającej się organizacji

Jak aplikować - informacje

Kontakt:

PRACA W MIASTACH