NEWSLETTER - PRACA NA E-MAIL
ZMIEŃ USTAWIENIA / WYPISZ SIĘ

PRACA BULOWICE - NAJNOWSZE OFERTY

aktualnie brak ofert pracy w miejscowości: Bulowice

OFERTY PRACY BULOWICE OKOLICE

Pracownik ds. administracji personelu z językiem włoskim
zawód: pracownik umysłowy rodzaj: praca stała
Bielsko-Biała
2018-02-05
Krajacz na piłach
zawód: pracownik produkcji rodzaj: umowa o pracę
Kęty
2018-02-16
operator produkcji_Kęty_stała współpraca
zawód: pracownik produkcji rodzaj: praca tymczasowa
Kęty
2018-02-05
Kosmetyczka/Kosmetolog
zawód: kosmetyczka rodzaj: umowa o pracę
Brzeszcze
2018-02-14
PRACA W MIASTACH

Bulowice to wieś położona w województwie małopolskim, w powiecie oświęcimskim, w gminie Kęty. Wieś posiada układ łańcuchowy i znajduje się wzdłuż drogi krajowej 52, która przebiega z Bielska-Białej w kierunku Krakowa (konkretnie do Głogoczowa). Bulowice sąsiadują z Kętami i są siedzibą sołectwa, najliczniejszego w gminie Kęty. Bulowice są położone na obszarze Pogórza Śląskiego, u podnóża Beskidu Małego, w dolinie potoku Bulówka. Na Bulowice skłdają się przysiółki: Chybiny, Mały Czaniec, Nideckie Podlasie, Olszyny, Polana.

Bulowice powstały w drugiej połowie XIV wieku. 12 sierpnia 1683 roku zatrzymały się tutaj wojska króla Jana III Sobieskiego, które kierowały się na odsiecz Wiedniowi. W 1939 roku działał tutaj sztab grupy operacyjnej ?Bielsko?, pod dowództwem gen. Boruty-Spiechowicza. 3 września Niemcy sprowadzili tutaj swoich osadników i zaczęli wywozić ludność na przymusowe roboty oraz do obozów koncentracyjnych (szczególnie miejscowych Żydów).

Po upadku komunizmu w Polsce na terenie Bulowic powstało wiele przedsiębiorstw prywatnych, w tym zakłady produkcyjne, działa zajazd i motel. Działa tutaj także szkoła podstawowa i gimnazjum oraz przedszkole,
Sport reprezentuje tutaj klub LKS Bulowice. Do 2008 roku działał w bulowickim pałac zakład leczenia. Istnieje szansa odzyskania zabytku przez rodzinę Larischów, by zrobić remont, a następnie umozliwić jego część zwiedzającym. Działa tutaj Kościół Rzymskokatolicki (parafia św. Wojciecha BM) oraz Orkiestra dęta przy OSP Bulowice.

Poza drogą krajową nr 52 przez Bulowice jeździ wiele autobusów PKS, busów, a także zatrzymują się pociągi PKP na trasie Bielsko-Biała - Wadowice (Linka Kolejowa nr 117).

Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2007-2018