NEWSLETTER - PRACA NA E-MAIL
ZMIEŃ USTAWIENIA / WYPISZ SIĘ

PRACA ŁĘKI - NAJNOWSZE OFERTY

aktualnie brak ofert pracy w miejscowości: Łęki

OFERTY PRACY ŁĘKI OKOLICE

Koordynator / Technik Utrzymania Ruchu
zawód: pracownik produkcji rodzaj: praca stała
Bielsko-Biała
2017-12-13
Ślusarz narzędziowy
zawód: ślusarz rodzaj: umowa o pracę
Kozy
2017-12-13
Elektromechanik
zawód: elektromechanik rodzaj: umowa o pracę
Kęty
2017-12-04
operator maszyn - praca dla Cooper Standard
zawód: operator maszyn rodzaj: praca tymczasowa
Bielsko-Biała
2017-12-11
POLECANY PRACODAWCA

PRACA W MIASTACH

Łęki - wieś sołecka, która znajduje się w województwie małopolskim, w powiecie oświęcimskim, w gminie Kęty. Liczy około 1350 mieszkańców. Wieś umiejscowiona jest na prawym brzegu Soły. Na jej terenie znajdują się także obszerne stawy i młynówki, które odprowadzają wodę ze stawów do rzeki. Nazwa wsi pochodzi od podmokłej łąki. W słowie pisanym pierwsza wzmianka datowana jest na 1404 rok. Wieś w latach 1975 - 1998 wchodziła w skład województwa bielskiego.

Obecnie mieszkańcy wsi związani są życiem i pracą z okolicami Oświęcimia i Kęt. Do ciekawostek z tego regionu zaliczyć można fakt, że w 1889 roku przebywał tutaj Henryk Sienkiewicz, który przyjaźnił się z Lucjanem Wrotnowskim (był on ówczesnym synem właściciela Łęk). Lucjan z kolei był współwłasicielem dziennika "Słowo". To właśnie tam pisarz drukował "Trylogię" i inne swoje powieści.

Łęki i okolice obfitują w różne atrakcje turystyczne i zabytki. Warto zwiedzić rynek w mieście Kety i Oświęcimiu. W pobliżu jest także muzeum Auschwitz-Birkenau, czyli niemiecki obóz koncentracyjny. Niedaleko stąd jest także w Beskid Mały i Śląski, a także w Pogórze Wielickie.

Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2007-2017