NEWSLETTER - PRACA NA E-MAIL
ZMIEŃ USTAWIENIA / WYPISZ SIĘ

Gdzie szukać pracy sezonowej?

Gdzie szukać pracy sezonowej?

Początek lata to dla wielu czas beztroskiego odpoczynku. Aby jednak ten był możliwy, inni muszą… pracować. Chcesz zarobić w trakcie wakacji? Poszukaj zatem pracy sezonowej!

Choć praca sezonowa nie należy do najłatwiejsze, to chętnych nie brakuje. Dlaczego? Okazuje się, że kuszą wysokie zarobki i możliwość spędzenia wakacji nad morzem.


Przez całą Polskę nad Bałtyk

Myli się ten, kto myśli, że o pracą sezonową są zainteresowani wyłącznie mieszkańcy nadmorskich miejscowości. Przeciwnie, nie brakuje takich osób, które są w stanie przejechać pół Polski, aby wakacje spędzić w pracy, ale nad morzem. Warto pamiętać, że poza atrakcyjnym wynagrodzeniem, pracodawcy często oferują również wyżywienie i nocleg. Nie powinno zatem dziwić, że wiele osób uważa, że w ten sposób spędzi wyjątkowe wakacje nad morzem.

Jeżeli poszukujesz pracy sezonowej, to nie zapomnij, że nie tylko pracodawcy z miejscowości nadmorskich szukają dodatkowych rąk do pracy. W sezonie letnim wiele osób decyduje się wyjechać w góry. W efekcie pracodawcy z najpopularniejszych miejscowości położonych u stóp gór również szukają pracowników.


Gdzie szukać pracy?

Chciałbyś znaleźć pracę sezonową? Okazuje się, że to zadanie wcale nie jest trudne. Dlaczego? Bo dziś prężnie działają m.in. lokalne portale ogłoszeniowe, na których pracodawcy zamieszczają ogłoszenia o pracę. Wystarczy zatem je regularnie przeglądać, aby odpowiadać na interesujące anonse.

Czy szukanie pracy przez internet może być ryzykowne? Z pewnością tak. Pamiętaj zatem o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – nie odpowiadaj na ogłoszenia, w którym nie ma informacji m.in. o zakresie obowiązków. Pod żadnym pozorem nie płać również za możliwość otrzymania pracy – pracodawcy nie mają prawa pobierać żadnych opłat.


Odwiedź agencje pracy tymczasowej

Dziś agencje pracy tymczasowej działają w każdym większym mieście. Jeżeli nie możesz samodzielnie znaleźć ciekawych ogłoszeń, zgłoś się do jednej z nich. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić opinie o wybranym podmiocie. Dodatkowo nie zaszkodzi, abyś upewnił się, że agencja zatrudnienia, z którą zamierzasz współpracować, działa legalnie.

Wybierając się do agencji zatrudnienia, pamiętaj o przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych. Wskaż w nim swoje doświadczenie i umiejętności. Jeżeli zamierzasz pracować w restauracji lub handlu, to dobrze, abyś uwypuklił informację o posiadaniu książeczki sanitarno-epidemiologicznej. Taka jest wymagana od pracowników, którzy w trakcie wykonywania pracy mają styczność z artykułami spożywczymi.


A może wyjazd za granicę?

Znając języki obce, możesz rozważyć wyjazd za granicę. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość zarobienia znacznie większych pieniędzy niż w Polsce, a minusem rozłąka z bliskimi na co najmniej kilka miesięcy, bo większość agencji zatrudnienia wymaga od kandydatów kilkumiesięcznej dyspozycji.

Decydując się na pracę za granicą, musisz pamiętać o tych samych zasadach, co szukając zatrudnienia w Polsce, czyli o sprawdzeniu podmiotu lub pracodawcy, z którym masz zamiar podpisać umowę i uzgodnieniu dodatkowych kwestii, np. mieszkania i wyżywienia.


Działaj z głową

Praca sezonowa może być świetną przygodą, ale tylko wówczas, gdy zadbasz o swoje bezpieczeństwo. Kierując się prostymi wskazówkami, będziesz mógł otrzymać pracę i cieszyć się finansową niezależnością. Szczególnie ostrożny powinieneś być wówczas, jeżeli o pracę sezonową starasz się po raz pierwszy.

Zobacz inne porady dla pracowników

Komentarze

Wioletka
2017-03-29, 09:33
Ja znalazłam pracę dorywczą (inwentaryzacje) na zlecenie na platformie www.strefajob.pl i mega mi sie podoba. Cala wizja firmy tez jets fajna, bo platforma udostepnia szkolenie BHP online i zapisy i wszystko jest bardzo szybkie. Zalozylam tez konto ze swoim cv zeby w razie w szukac juz czegos stalego, ofert coraz wiecej to i moze uda sie cos znalezc i mnie ;)
Redakcja Praca-kety.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.

PRACA W MIASTACH
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2007-2018